Ak by to ten sud bol odobril a krize zakazal, tak asi budeme musiet zvesovat vlajky. Tam je predsa tiez kriz. Ci ten je tiez 'pasivny' ?
Timmy_A
prečo nejdeš ešte
ďalej?
Však na území SR sú aj náleziská, ktoré dokazujú výskyt neandertálcov na našom území.
Ty sa zrejme riadiš zásadou, čím staršie korene - tým významnejšie a autentickejšie a možno sa riadiš tou "neandertálskou" kultúrou. Chvíľami to tak vyzerá v tvojich príspevkoch. No nič - aspoň si konzistetný.
Rád si prečitam trebars do slovenčiny preložený I´ting od Lao´C, ale keby niekto prišiel s návrhom do škôl inštalovať symboly jing-jang, tak som ochotný nakopať ho do zadku. Je to už konečne jasné?
Á, niekto tu nevidí rozdiel medzi štátnymi symbolmi a náboženskými symbolmi. Našťastie v Európe nemáme kresťanskú obdobu šarie (aj keď sa autor článku a jemu podobní o to usilujú) , takže medzi týmito dvomi skupinami symbolov je jasná hranica.
Dvojkriz nie je nabozensky symbol ? Kvoli comu asi tak na tej vlajke podla teba je ? Je to odkaz na krestanske tradicie Slovenska. Je to jednoznacne nabozensky symbol.
Ja som ten posledný odstavec v Leškovom komentári pochopil inak a síce že poukazuje na hlúposť v argumentácii ESLP ohľadom pasívnosti symbolu. Rád by som si dal vysvetliť podľa čoho sa posudzuje kedy je symbol pasívny a kedy sa stáva aktívnym. Podľa mňa je symbol symbolom. Osobne si myslím, že ESLP môže toto svoje rozhodnutie oľutovať v prípade že napr. moslimovia požiadajú o možnosť umiestnenia svojich symbolov vedľa kríza. Som zvedavý ako potom budú argumentovať.
:) odpovedzte mi, prosím, na podstatnú otázku: Je podľa Vás už samotná prítomnosť kríža porušením práva rodiča na výchovu a porušením práva na náboženskú slobodu? Pretože toto je podstata sporu pred ESĽP. Nie to, či v štátnej škole má byť/nemá byť kríž.
Mila ardea,
a ty uznávaš iba to
pýtam sa preto
Uznavam všetky pozitívne vplyvy.
Je to už konečne jasné?
už mi je všetko jasné
A ze vraj neandrtalci neboli predkovia (niektorych) Slovienov. :)
Si to asi nepochopil :)
ale
Mne to príde "neandertálske" - v preklade riadené skôr prírodným právom silnejšieho
Našťastie v Európe nemáme kresťanskú obdobu šarie (aj keď sa autor článku a jemu podobní o to usilujú) , takže medzi týmito dvomi skupinami symbolov je jasná hranica.