Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Prečo sa chystám dať Orangeu zbohom? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8

Hodnoť

Zbohom

Možno do toho vidím viac ako sa môže zdať. Patrila som do oranžového teamu ľudí, ktorí sa o vás "starali". Biznis mobilných operátorov je ale žialbohu taký. Niečo získavajú, niečo strácajú. Denne som bola konfrontovaná presne s reakciami, aká je tá Vaša. Takže na margo článku: Čo sa týka služieb a ich skvalitnovaniu, nemám proti tomu vobec nič. Orange sa naozaj snaží niektoré veci zjednoušiť.Ale! je to na úkor ceny ... politika ako - za kvalitu sa platí. Uznávam niektoré ponuky, boli a aj sú nie až tak výhodné ako sú prezentované. Osobne by som preferovala tiež zjednodušenie spleti paušálov a prehladnost cenníkov. Samozrejme môžme vzdvihnúť najvačší počet aktívnych zákazníkov, najvačšie pokrytie sieťou a neustále rozvíjajúcu sa 3G sieť a dokonca neustále rozširovanie služieb fungujúcich na optike. Ale je tam ten istý "háčik" a to cena. Ako som spomenula v úvode...Je to o politike za službu si zaplatíš..Pre mna vyhralo jednoznačne O2. Jednoduchosťou a prehľadnoťou. Dnešný človek, zaoberajúci sa svojimi problémami, prácou, rodinou, nemá jednoducho čas a častokrát ani chuť kvázi sa prehrabávať v ponuke operátora.
 

 

vďaka za reakciu.
Nemôžem povedať, že by som bol v Orangei výrazne nespokojný.
Ale vadí mi niekoľko drobností, ktoré vo mne vyvolávajú pocit, že je vhodný čas vyskúšať niečo nové.
Čo sa týka investícii do optiky a z toho vyplývajúcej vyššej cene, k tomu len toľko: pokiaľ si Orange môže dovoliť byť najväčším rozdávateľom osobných automobilov, tak to neberiem. Priestor na pokles cien - som presvedčený - na Slovensku je.
 

Som na tom podobne

tiež to ťahám s Orangeom cez 10 rokov a nie som mobilný maniak (stačí mi 50-100 minút, SMS takmer neposielam). Skončila mi 18-mesačná viazanosť, tak som využil prechod na spomínaný paušál Štart – bez viazanosti, pevná cena (tuším 0,11/min), sekundová tarifikácia. Platby mi klesli pod 10 EUR. Internet v mobile používam len minimálne. Vydržím, pokiaľ vydrží dotovaný Samsung Omnia a potom sa rozhodnem, či sa upíšem späť kvôli mobilu, alebo kúpim niečo v hotovosti, prípadne zvolím odchod. Vyberám si vždy skôr smartphony, takže tam niekedy dotované ceny stoja za zváženie... Nemyslím si však, že by som pri mojej spotrebe nejako výrazne ušetril u iného operátora.
 
Hodnoť

 

ako som na tom ja? no staci si len precitat moju story z piatka 19.11.....

http://jaroslavmoravcik.blog.s...
 

 

prečítal som, vďaka.
Som v Orangei 10 rokov a nemôžem povedať, že by som bol nespokojný.
Vadí mi privysoká cena (som presvedčený, že má kde klesať - svedčí o tom skúsenosť zo zahraničia) - to sa týka všeobecne slovenského trhu. Vadí mi aj viazanosť.
Zdá sa mi, že je celkom vhodný čas vyskúšať niečo nové.
 
Hodnoť

Miro, Tebe tuším po problémoch

s T-Comom a pomarančom zostane už len poľný telefón. PS-dúfam, že si bol na vojne a vieš o čom píšem :-)
 

 

Jozef, čítal som aj o Tvojich patáliách s T-Comom...
Niekedy je to na porazenie :)
 
Hodnoť

reakcia - autorovi

Zaujal ma Váš článok o Orange (neviem, aký fanatik vymyslel jeho "povinné skloňovanie") :-)
Je to presne, ako píšete. Ja som zase roky upísaná diablovi menom T-Mobile. Myslím, že je "čert ako diabol", je jedno ako sa volá, sú ním všetci operátori na Slovensku. Mimochodom, neuvádzate, prečo sa Vám T-Mobile zdá ako "nepoužiteľný" - to by ma zaujímalo. Ak už hovoriac o nepoužiteľnosti, tam potom skôr O2 - ešte donedávna ste mohli zažiť, že nie vždy sa dalo dovolať na O2, alebo z O2 na číslo iného operátora.
Keď sme už pri tom, ani ja nie som s mojím spokojná. V marci mi končí paušál, a po 10tich rokoch si hovorím, že v T-mobile už neostanem ani sekundu. Každý paušál, ktorý som si zvolila, mi už po pár mesiacoch prestal vyhovovať - základným problémom je, že ani zďaleka nezaplatím toľko, na "čom sme sa dohodli". (Alebo presnejšie, na čo ma pracovník nalákal). Dokonca mám pocit, že oni ani netušia, ako vám majú poradiť, ako vybrať pre vás to najlepšie. Je v tom skutočne zmätok.
Píšete, že vymeniť mobil po 2 rokoch je nie nutná, ale príjemná vec. Obávam sa, že to už nie je pravda - čoraz viac sa zdá, že funkčnosť telefónov začali akoby "nastavovať" na životnosť práve tých dvoch rokov. Ako píšem, končí sa mi paušál, a telefónik (Sony Ericsson, s paušálom "darovaný"), už končí tiež. Odchádza mi zvuk (počujem už len pri zapnutých reprákoch), začalo mi haprovať odosielanie smsiek a podobne... Ešte pred piatimi rokmi som v pohode používala mobil, ktorý mal už viac ako 6 rokov.... Som odhodlaná prejsť na "férové 02", ale musím rátať minimálne s položkou 70 Eur, za ktoré si kúpim nový telefón. Dúfam, že nebudem ľutovať.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8

Najčítanejšie


 1. Ľuboslava Šusteková: Huspenina 2 203
 2. Eva Bacigalová: Do roka a do dňa (1. časť) 1 310
 3. Věra Tepličková: Žiadny strach, obyčajné celoplošné testovanie nebude! 1 119
 4. Lórant Kulík: Fotoreportáž: Postrehy a dojmy z víkendového testovania na COVID 19 v Košiciach 685
 5. Andrea Vörösová: Chrípka do tváre... v kriminálnom štáte 678
 6. Tomáš Sedliačik: Premiérova tvrdá hlava 664
 7. Michal Latta: Najlepšia slovenská tarhoňa 631
 8. Tobias Valúch: Neschopnosť vlády dosiahla novej hranice, za ktorú by sa nemusela hanbiť ani Venezuela 596
 9. Jozef Ivan: Help yourself, man. „Vakcinujme“ sa sami 471
 10. Jaroslav Mottl: Denník koviďáka 2020 471

Rebríčky článkov


 1. Roman Hutira: Vzdelanie zadarmo má svoju cenu (Dánsko)
 2. Miroslav Binčík: Mrhanie zdrojmi, pohŕdanie silami. A kde je perspektíva?
 3. Veronika Svabyova: Radostná DSS
 4. Veronika Svabyova: Súrodenci
 5. Silvia Smolková: “Mŕtvy mafoš je dobrý mafoš. Zachvíľu budú všetci dobrí."
 6. Ján Škerko: Moje spomienky na Dunaj v Bratislave
 7. Lukáš Baloga: Odložené dlhy by mohli spôsobiť ďalšiu finančnú krízu
 8. Roman Hutira: Štúdium v Čechách, narýchlo podaný Brufén boľačkám slovenského študenta.
 9. Martin Konečný: Kompromis náš každodenný
 10. Jozef Legény: Zomrieť na Matoviča - najpravdepodobnejšia príčina smrti 2 368 občanov navyše v roku 2020


Už ste čítali?