Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Presvedčila ma Iveta Radičová? (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

zabetonovane

minule storocie
 

naozaj?

podľa mňa slobodne vyjadrený názor ..
 

nikto?

Juraj, treba sa pozrieť na alternatívy. Keď sa pozrieš na to optikou buď Gašparovič, alebo Radičová, alebo nikto? Možno nikto by pre mnohých bolo prijateľnejšie. Ale máme alternatívu nikoho?
 

bezvyhradny suhlas!

Nemoze byt zvoleny nikto. A je to pre nas nastastie... To by sme len videli, kedze mame v zivej pamati, ako to bolo s kompetenciami prezidenta, ked nebol zvoleny... A, spomenme si, kto ze to v tej "dobe temna" mal cast svojich sucasnych kompetencii? ;o)
 

A preto notoricky zopakujem:

Ten kto nejde voliť, volí VŽDY víťaza. A je úplne jedno kto ním je. On totiž neurobil nič, aby zvíťazil ten porazený.
 

urcite

kazdy ma pravo na vlastny nazor, ale nejak nechapem p. Lettricha ked napise ze Gasparovic je nepriajatelny a pritom Radicova je menej neprijatelna preco nejde volit?
v zivote robime predsa rozhodnutia ktore nam niesu po chuti ale v konecnom dosledku ich musime urobit..
uvediem priklad:
student na vyske potrebuje urcite kredity, ma moznost sa naucit na tazky predmet ktory nema rad a navyse ho ani moc neovlada tak je to proste neprijatelne, zvoli si iny predmet ktory takisto neovlada ale aspon sa mu nehnusi nauci sa ho a ziska potrebny kredit...
ak si nevyberie, nespravi skusky a je vyhodeny zo skoly, nema pravo viac frflat a komentovat pretoze si vybral poziciu nezucastneho a nezangazovaneho...
co myslite? nie je to tak?
 

opi, 10:27

Toto je postoj, ktorý Torquemadovská úderka nikdy nepochopí a neakceptuje.
Pre nich je v súčasnosti lepšou voľbou IG, pretože IR je (fuj, hnus, oheň pekelný) vzdelaná a rozmýšľajúca liberálka a (fuj) žena , zatiaľ čo IG je muž, síce predajný, bezzásadový "kam-vietor-tam-plášť" typ komunistu, vyváľaný v mečiarovskom hnoji a tým vydierateľný, rozmýšľajúci iba minimálne a s problémami, podľa vlastného vyjadrenia "vlastne člen Smeru".
Sú to všetko báječne prijateľné vlastnosti tak pre najvyššieho a najmúdrejšieho Len-ona (ktorý chce na základe výhry IG kandidovať a zvíťaziť v tých nasledujúcich prezidentských voľbách, pretože je presvedčený, že do toho času bude pri moci), aj pre RKC, pretože sa na základe tolerovania istých morálnych a inteloektuálnych "nedostatkov" dajú vyhandlovať lepšie bartrové obchody.
Preto je IG oveľa prijateľnejší než IR, preto je postoj KDS oveľa prijateľnejší, než postoj pána Červeňa, preto je lepšie nevoliť v čo najväčšom počte, pretože sa tým podporí kandidatúra IG a každý "argument" v tomto smere je dobrý (ak na niekoho zaberie). Vyzerá totiž dostatočne zásadovo a zbožne.
Tieto vaše blogy a diskusné príspevky si - vážení - vytlačte a zarámujte. A v budúcnosti, ak budete cítiť potrebu kritizovať súčasnú stranu a vládu a jej kandidujúceho prezidenta, tak si to opätovne prečítajte - a mlčte, pretože na vyjadrovanie názoru proti existencii niečoho, čo ste svojím postojom umožnili, nemáte morálne právo.
 

 

>Tieto vaše blogy a diskusné príspevky si - vážení - vytlačte a zarámujte. A v budúcnosti, ak budete cítiť potrebu kritizovať súčasnú stranu a vládu a jej kandidujúceho prezidenta, tak si to opätovne prečítajte - a mlčte, pretože na vyjadrovanie názoru proti existencii niečoho, čo ste svojím postojom umožnili, nemáte morálne právo.
.
mum,
presne to isté platí aj opačne.
 

 

V tom máš síce stoprocentnú pravdu, ale predsa je tam jeden maličký rozdiel: IG je nielen kandidát Smer (a SNS), ale - podľa jeho osobného vyznania na akomsi zhromaždení strany Smer v Košiciach - sa cíti byť nie nestraníckym prezidentom, ale prezidentom Smeru (aj keď to neskôr poprel, jeho klamstvo vyvrátil videozáznam).
Navyše neviem, či s čistým svedomím môžeš dať rovnítko medzi jeho morálnym, vzdelanostným a osobnostným profilom a profilom IR. Ak ich považuješ za rovnocenných v každom ohľade, potom sa niet o čom rozprávať.
Takže ak máš pocit, že IR nie je kandidátkou všetkých občanov, pretože sa od nej z vlastnej vôle vydeľuje istá špecifická skupina, ktorá dáva radšej šancu druhému kandidátovi (aj keď sa tá skupina tvári, že to nie je pravda. Ak pred dôsledkami svojich skutkov zatvárame oči, neznamená to, že neexistujú) - nuž musí si byť vedomá dôsledkov svojho konania. Ako hovorievali Benátčania: Človek môže všetko, ale musí byť pripravený za to zaplatiť. A Cassius Clay to pekne doplnil, že niek platí hneď, niekto neskôr a niekto dokonca dopredu.
 

mum

Mohla by si súhlasiť s týmto?
"Takže - ak máš pocit, že FM nie je kandidátom všetkých občanov, pretože sa od neho z vlastnej vôle
vydeľujú isté skupiny, ktoré dávajú radšej šancu iným kandidátom - nuž musia si byť vedomí dôsledkov svojho konania. Druhé kolo mohlo byť FM vs IR"
 

 

Keby bolo druhé kolo v tomto zložení, tak sa obávam, že by sme si pred ním kládli celkom iné otázky a debata by bola celkom o inom.
Napriek tomu, že si FM veľmi vážim pre jeho predošlý život a kozekventné pridŕžanie sa zásad, ktoré hlása, nemusím samozrejme súhlasiť so všetkým, čo robí a ako to robí a do čoho sa začlenil a začleňuje. Nie je vyvoleným srdca môjho - aby som to povedala poeticky. :))
 

pýtala som sa

či by si mohla súhlasiť s tým výrokom v uvodzovkách - nepýtala som sa či súhlasíš s FM

Tak súhlasíš s tým výrokom?
 

 

Prečo by som nemala súhlasiť? Myslím si, že je to všeobecne platné.
Ide len o to, že niektoré "vymedzovania sa" majú závažnejšie dôsledky, než iné. Náš štát by bol pravdepodobne v celkom inej situácii, ak by v druhom kole skončili ako súperi IR a FM.
 

ano platí všeobecne

A teda nie je rozdiel v tom, či niekto z vlastnej vôle nevolil FM alebo niekto iný teraz nevolí IR.

Nie sme v tej lepšej situácii - pretože sa od FM zo svojej vôle vyčlenili isté skupiny ....s odôvodnením, že by nemohol yť prezidentom všetkých občanov ... vtedy to IR vyhovovalo - teraz jej to už nevyhovuje, ked sa s rovnakým odôvodnením iní vyčlenili od nej?
 

 

V lepšej situácii rozhodne nie sme - iba v jednoduchšej. Keby sa bývala bola situácia vyvinula tak, že by stáli v druhom kole proti sebe IR a FM, vyžadovalo by to od ľudí viac uvažovania nad svojimi postojmi k určitým veciam a v určitých situáciach.
Rovnako si však nemyslím, že by IR vadilo/nevadilo vyčlenenie istého počtu voličov s akýmkoľvek odôvodnením (napr. dnes v TV správach hovorili babky idúce z kostola, že pán farár im kázali nevoliť IR, pretože žije nemravne nadivoko s frajerom a IG je predsa slušný človek. Takže aj takýmto spôsobom sa potom dosahuje vyčleňovanie istej skupiny voličov.
Paradoxne sa však domnievam, že v nasledujúcich prezidentských voľbách by mal FM oveľa reálnejšiu šancu dostať sa do druhého kola, keby zvíťazila v sobotu IR, než keď zvíťazí IG. Jeho víťazstvo totiž znamená významný impulz pre Len-ona, že jeho zvolenie za hlavu štátu (pokúšal sa predsa o to už myslím v čase voľby Schustera, len mu nevychádzali roky) v ďalšom období je len vecou zvýšenej demagógie a násilného zastrašovania protikandidátov s šancou. V tomto ohľade si nezadá s Mečiarom - a to v žiadnom aspekte - ani vo voľbe prostriedkov.
 

Názor

K viere patrí nádej, že Boh je často i tam, kde sa nám zdá, že nie je a nemôže byť - hovorí kňaz Halík, poradca Pápežskej rady pre dialóg s neveriacimi.
"Obávám sa, že mnoho kňazov sa naučilo určitej technike či technikám ako zo záujemcov a sympatizantov vypestovať "spořádaného" radového príslušníka cirkvi a považujú za neúspech, pokiaľ v niektorých prípadoch žiadna z týchto techník "nezafungovala". Je však treba učiť sa vytvárať priestor pre Zacheov, a to i pre tých, z ktorých "štandardní farníci" nebudú, alebo sa aspoň naučiť rešpektovať priestor, ktorý si vytvoria oni sami.
Áno, Zacheovia spravidla - hlavne ak budú naše cirkvi vypadať aj v budúcnosti približne tak, ako vypadajú dnes, a v tejto veci, pokiaľ viem, nám Boh nesľúbil žiadny zázrak - zaujmú miesto na okraji viditeľnej cirkvi. A práve tento okraj je nielen pre Zacheov, ale aj pre cirkev nesmierne dôležitý! Cirkev bez tohto "okraja" by totiž nebola cirkvou, ale sektou. Jeden z podstatných rozdielov medzi cirkvou a sektou je v tom, že sekta - a nie cirkev - sa obmedzuje na "tvrdé jadro" dokolonale identifikovaných členov, prípadne vidí v tomto type členov ideál. Cirkvi bývajú staršie a múdrejšie, skúsenejšie a veľkorysejšie: vedia, že potrebujú okrem "tvrdého jadra", kostry, i elastickejšie telo (a že nie je na závadu, keď nie je toto telo prehnanou dietou príliš podvyživené). Naviac v nich bývajú ľudia, ktorí vedia, že pojem jadra a okraja môže byť v organizme ako je cirkev, dosť relatívny - i tu môže platiť analógia Kristovho slova, že "poslední budú prvými". Prof. PhDr.Tomáš Halík Th.D,: Vzdáleným nablízku
 

To si pleties.

Zabetonovane minule storocie predstavuje Gasparovic.
 

 

Nebuď taký pokrokovo - moderný. To je ešte o tri storočia dozadu.
 
Hodnoť

 

miro, rozumiem.
 

Tak vám

obom prajem ďalších päť rokov budovania nacionalisticko-socialisticého štátu. Ďakujem, neprosím. Ja chcem, aby aspoň na prezidentskom poste bola osoba, za ktorú sa nebudem musieť hanbiť a nebude ešte viac rozoštvávať občanov Slovenska. Pán Lettrich, neprekročili ste svoj tieň, škoda pre nás, ktorí síce nevovažujeme pani Radičovú za ideál, ale z ponúknutého menu je určite lepší výber.
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Najčítanejšie


 1. Eva Bacigalová: Do roka a do dňa (1. časť) 51
 2. Peter Pollák: Nedám sa zaočkovať! Toto sú dôvody 38
 3. Ján Šeďo: Ešte niekto pochybuje o nutnosti výmeny predsedu vlády ? 32
 4. Jaroslav Mottl: Denník koviďáka 2020 26
 5. Stanislav Martinčko: Je R. Fico už aj korunovaný špiceľ? 24
 6. Ladislav Piršel: Ako by to vyzeralo, keby malo Mongolsko I. Matoviča? 24
 7. Simona Kyselicová: Kúpat' sa s kosatkami? Prečo nie! 21
 8. Matúš Lazúr: Naozaj musíme očkovať náhodných okoloidúcich aby sme vakcínu nevyhodili ? 21
 9. Martin Konečný: Kompromis náš každodenný 18
 10. Miroslav Lukáč: Videli ste už naživo agóniu diktátora? Pustite si tlačovku R.Fica na You Tube... 18

Rebríčky článkov


 1. Martin Konečný: Kompromis náš každodenný
 2. Jozef Legény: Zomrieť na Matoviča - najpravdepodobnejšia príčina smrti 2 368 občanov navyše v roku 2020
 3. Olívia Lacenová: Ekonomika eurozóny sa zrejme opäť rúti do recesie
 4. Peter Biščo: Čo politik to švindler, čo švindler to politik.
 5. Stanislav Martinčko: Je R. Fico už aj korunovaný špiceľ?
 6. Martin Krištoff: Lagardeová sa drží sa výhľadov oživenia
 7. Štefan Vidlár: Chaos boys
 8. Július Kovács: Celoplošné testovania jediná cesta ako sa učinne brániť coronavírusu. Video
 9. Miriam Studeničová: Ľudia nevedia čo chcú!
 10. Július Kovács: Jozef Brheľ zabudnutý oligarcha Mečiara a jeden zo zakladateľov Smeru


Už ste čítali?