Ako sexuálna výchova slovenských “liberálov“ usvedčila

Autor: Miroslav Lettrich | 1.3.2011 o 18:46 | Karma článku: 15,92 | Prečítané:  10735x

Článok je reakciou na tvrdenia, ktoré odzneli v sobotňajšom (26. februára 2011) vydaní denníka SME v článku Sexuálna výchova na školách - zjednotiť, či nie?. Bolo by totiž na škodu, keby sme si pozornejšie nevšimli niektoré z nich. Opäť raz odhaľujú skutočnú tvár slovenského liberalizmu.

To, že RKC je proti sexuálnej výchove je mýtus. Veľmi starostlivo pestovaný, ale predsa len mýtus. Metodická príručka sexuálnej výchovy pre druhý stupeň ZŠ (ktorú pripravila Spoločnosť pre plánované rodičovstvo - SPR) pri akreditácii na Ministerstve školstva narazil na odpor Katolíckej cirkvi. Podľa môjho názoru, správne.

Čo Katolíckej cirkvi na metodickej príručke prekážalo?
Vo vyššie uvedenom článku sú spomenuté výhrady prezentované hovorcom KBS. Po preštudovaní Metodickej príručky by som k nim niekoľko výhrad ešte pridal. Cieľom tejto príručky je podľa jej tvorcov „pomáhať deťom a mladistvým pri rozvíjaní sexuality" čo znamená aj to, že „deti a mládež by sme mali podporovať pri ich pokusoch v oblasti sexuality a vzťahov a nepokúšať sa pritom uchrániť ich pred nepríjemnými skúsenosťami". Je skutočne v poriadku, keď si metodická príručka kladie takéto ciele?
Najmarkantnejší rozdiel medzi sexuálnou výchovou prameniacou z katolíckej morálky a sexuálnou výchovou podľa SPR som postrehol vtom, že pokiaľ podľa katolíckej morálky je sexualita darom, ktorý vedie človeka k úplnému sebadarovaniu druhému človekovi v manželstve, sexualita podľa SPR je chápaná takmer výlučne ako spôsob uspokojovania svojich potrieb a túžob. Nie je darovaním sa druhému, ale ukojením svojich potrieb. Podľa Katolíckej cirkvi takto chápaná sexualita nevyhnutne vedie k tomu, že "ten druhý" sa stane len sexuálnym objektom, s ktorým či s pomocou ktorého len uspokojujeme svoje vášne. V tomto pohľade potom vôbec neprekvapuje, že sexuálna výchova podľa SPR si kladie za cieľ podporovať deti pri ich pokusoch v oblasti sexuality a priam nabáda k autoerotike (ktorá je vraj neškodná) aj k najrôznejším sexuálnym predstavám (ktoré sú vraj úplne normálne a ak o nich nebudeš hovoriť, nikomu neublížia). Autoerotika neškodná nie je, pretože v sexualite umocňuje egoizmus a tiež si myslím, že niektoré predstavy ublížiť môžu, predovšetkým dieťaťu či mladému človeku. Pri takto chápanej sexualite sa nemožno diviť, že Oľge Pietruchovej, šéfke SPR, „prekáža, že pojem sexuálna výchova sa neustále skrýva pod názov výchova k manželstvu a rodičovstvu". A na výhradu KBS, že v príručke absentuje zmienka o ochrane detí a mladistvých pred predčasným sexuálnym životom, s upozornením na citové zranenia a vážne následky v ďalších vzťahoch, ktoré predčasný sex prináša, Pietruchová reaguje nasledovne: „Stredoveký prístup podľa nej ničomu nepomôže".

Oľga Pietruchová, šéfka Spoločnosti pre plánované rodičovstvo na výhrady Katolíckej cirkvi reagovala slovami: „Tvrdenia, že veriaci rodičia si neprajú takéto vyučovanie, neobstoja, keďže materiály boli určené pre etiku, nie náboženstvo. My máme tiež výhrady voči tomu, čo sa vyučuje na náboženstve, napriek tomu sa do toho nestaráme. Prečo sa teda oni starajú do etiky? Žijeme v sekulárnej spoločnosti." Toto tvrdenie je demagógiou a usvedčuje ju z nej stanovisko ministra školstva prezentované v tom istom článku: „Sexuálna výchova je dnes zapracovaná do štátneho vzdelávacieho programu v rámci predmetov ako prvouka, biológia, etika, a najmä do inovovaných učebných osnov Výchovy k manželstvu a rodičovstvu."

Avšak to najdôležitejšie ešte len nasleduje. Cieľom SPR bolo a stále je zjednotenie sexuálnej výchovy pre všetky školy. A pri takýchto aktivitách slovenských "akoželiberálov" musí rozum stáť! Na niekoľkých príkladoch som ilustroval aké je diametrálne iné chápanie sexuality podľa katolíckej morálky a SPR. A veľkí liberáli idú stanovovať ako povinný pre všetky školy svoj svetonázorový pohľad na ľudskú sexualitu, pozor!, ignorujúc pri tom úplne presvedčenie a vôľu rodičov! Žiaľ, v súčasnej Európe nič výnimočné...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Od víťaza k porazenému. Ako Slovensko nezvládlo pandémiu

Udalosti, ktoré definovali pandémiu koronavírusu.

Vyšetrovateľ nachytal Tótha na odpočúvaní

O sledovaní sa vie už od roku 2018.

Cynická obluda

Kollár má prednosť

V rámci korupciou a papalášizmom nasiaknutého chaosu nazvaného očkovanie sa predbehli aj poslanci.


Už ste čítali?