Manipuláciou za svetlé zajtrajšky!

Autor: Miroslav Lettrich | 3.12.2010 o 12:01 | Karma článku: 13,19 | Prečítané:  2941x

Účel svätí prostriedky! Určite ste túto vetu už počuli. Mnoho ľudí sa ňou riadi. Ja ju považujem za zhubnú. Žiaľ, svedkom jej prevedenie do praxe sa môžeme stať kedykoľvek. Napríklad vtedy, keď tým prostriedkom je manipulácia. Nie, nebudem ticho!

Agilná blogerka napríklad postrehla, že v otrávenosti z mesiace nonstop vysielanej reklamy s chlapcom menom Dede číha (minimálne!) latentný rasizmus. Našla na Facebooku skupinu, ktorá vraj "nevyberavým jazykom odkazuje Dedemu, čo si o ňom národ myslí". Je to hlúposť. Pozrel som sa na spomínanú skupinu a zistil som, že vznikla niekedy v máji pred Majstrovstvami sveta vo futbale ako prejav sympatie s reklamnou kampaňou nemenovanej spoločnosti. Drvivá väčšina príspevkov je pozitívna. No najmä v poslednej dobe pribúdajú príspevky nevhodné, neslušné a hanlivé. Ani to však nedáva autorke nijaké právo hovoriť v diskusii o 56 tisícoch členov onej skupiny v súvislosti s "rasizmom naším každodenným". Iste, je na zodpovednosti administrátora onej skupiny, aby situáciu riešil.
Jednoducho a stručne: autorka vidí odpor obyvateľov Slovenska k multi-kulti raju aj tam, kde nie je. Ale viete, keď účel svätí prostriedky...

Ten istý nápoj z iného súdka.
Určite ste počuli, že (nielen) katolícka Cirkev sa stavia proti umelému oplodneniu in vitro. Určite ste počuli aj to, že tá istá Cirkev nepovažuje za morálne prípustné podstúpiť interrupciu ani v prípade znásilnenia ženy. Tá istá autorka obe tieto skutočnosti spojila a čo jej vyšlo? Niečo o dôstojnosti znásilnenia! A toto je už silná káva. Autorka veľmi dobre vie, že katolícka Cirkev NIKDY nehovorila o "dôstojnosti znásilnenia". Ani o tom, že

„dieťa splodené pri brutálnom akte znásilnenia, ktoré predstavuje pre ženu najhoršiu formu poníženia, dlhodobú traumu a hrubé porušenie jej dôstojnosti, je podľa cirkvi splodené dostatočne dôstojne, pretože bolo počaté prirodzeným spôsobom."

Počaté prirodzeným spôsobom totiž znamená počaté s láskou a v láske. Autorka opäť raz hrubo zavádza a manipuluje.
Ale viete, keď účel svätí prostriedky...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

7500 úmrtí. Takto Matovič vládol od júna

Udalosti, ktoré definovali pandémiu koronavírusu.

Vyšetrovateľ obvinil v kauze Fatima bývalé policajné vedenie

V kauze trenčianskeho baru obvinili Gašpara, Hraška aj Krajmera.

Cynická obluda

Kollár má prednosť

V rámci korupciou a papalášizmom nasiaknutého chaosu nazvaného očkovanie sa predbehli aj poslanci.


Už ste čítali?