Teória relativity liberálnych elít

Autor: Miroslav Lettrich | 9.8.2010 o 9:24 | Karma článku: 9,17 | Prečítané:  1857x

Motto: „Podstatná je otázka, či cena za kanceláriu bude trhová a primeraná. Ak je trhová, tak si myslím, že všetko je v poriadku" (Richard Sulík o kauze Liberálny dom). Už sa toho o Liberálnom dome popísalo dosť. Ale stále som nepočul to, čo považujem za podstatné.

Založením eseročky človek (alebo skupina ľudí) vstupuje do podnikateľského prostredia, vstupuje na trh, vstupuje do priestoru risku i zisku, profitu či straty. Eseročka Richarda Sulíka & company je však iná. Podnikanie s absenciou akéhokoľvek rizika kombinované s absolútnou istotou príjmov je deformáciou trhu. Najmä z tom prípade, ak tou absolútnou istotou príjmov sú peniaze zo štátnej kasy. Nehovoriac o tom, že túto deformáciu spôsobujú ministri, poslanci a predseda NR SR. Nehovoriac o tom, že všetci títo si hovoria liberáli, ktorí vyznávajú princíp slobodného trhu.

Ako na túto situáciu reagujú liberálne elity? Posúďte:

Richard Sulík, predseda NR SR vidí podstatu v tom, „či cena za kanceláriu bude trhová a primeraná".
Oľga Pietruchová, liberálna aktivistka sulíkovcov bráni, že sú len naivní a príliš otvorení.
Natália Blahová, poslankyňa SaS (nefiguruje však v spomínanej eseročke) vyzýva voličov, aby sa pustili do pátrania po tom, ako fungujú poslanecké kancelárie ostatných poslancov.

Nie je to krásne? Sulík hovorí, že morálnosť v tomto prípade závisí od výšky nájmu, Pietruchová a Blahová navrhujú obrátiť pozornosť k tým ostatným. Áno. Teória relativity liberálnych elít v praxi.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dezinformácie pri epidémii tu už boli. Na konci tiekla krv

Odhaliť sprisahanie dokázal aj opitý zo psej búdy.

Zo Slovenska chceli televíznu veľmoc. Dnes už len predávajú pozemky

Plány majiteľov UMC v Novom Meste nad Váhom nevyšli.


Už ste čítali?