O škandále Rady mládeže Bratislavského kraja

Autor: Miroslav Lettrich | 2.3.2010 o 9:18 | Karma článku: 8,84 | Prečítané:  2538x

Pravidelným čitateľom blogu SME určite neunikla informácia, akým bezprecedentným spôsobom predsedníčka Rady mládeže Slovenska Bratislavského kraja zneužila svoje postavenie. Našťastie o všetkom informoval širokú verejnosť pán Peter Rolný na svojom blogu. Čo sa vlastne stalo?  

Gabriela Šikulincová, predsedníčka Rady mládeže Bratislavského kraja, zo svojho osobného mailu poslala predstaviteľom organizácií združených v Rade mládeže informáciu o kampani, na ktorej participuje organizácia, ktorej členkou ona sama je (a ktoré v Rade mládeže zastupuje).
Hotový škandál.

Sme svedkami ďalšej lekcie o tolerancii a rešpekte, o ktorých liberálni aktivisti tak radi hovoria. V nedávnej diskusii o gay pochode v Bratislave som sa dočítal, že ešte nie sme tak tolerantní, aby sme rešpektovali holé zadky túliacich sa chlapov (ani polonahé ženy bozkávajúce sa) uprostred Bratislavy. Skvelé. Takže to by mal byť príklad tolerancie. Ďakujem pekne.

Mne sa skôr zdá, že pokiaľ existuje mimovládna organizácia hlásiaca sa k hodnotám kresťanstva, "kolegovia" z tretieho sektora by ju radi videli ako druho či treťotriednu. Apoštoli tolerancie sršia dešpektom a tolerancia sa mení na zaznávanie.

Akokoľvek by niekto (napríklad aj p. Rolný) chcel vidieť otázku úcty k životu ako rýdzo náboženskú, dokonca otázku patriacu do okruhu kresťanského fanatizmu, mýli sa.
Je to otázka ľudskoprávna a ústavnoprávna. Apoštoli tolerancie to dobre vedia. Ale dúfajú, že stokrát opakovaná lož sa stane pravdou.

Pokiaľ Gabriela Šikulincová zo svojho osobného mailu ako predsedníčka Rady mládeže Bratislavského kraja informovala partnerov o kampani, na ktorej participuje jedno zo združení Rady mládeže, neurobila nič zvláštne ani škandalózne. Škandálom je najmä postoj rýchlokvasených liberálov.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Záchranárka: Keby bola jedna voľná sanitka, išla by skôr k infarktu, ako covidu

V službe sa nenajeme aj dvanásť hodín, na toaletu sa dostaneme po piatich hodinách.

Zo Slovenska chceli televíznu veľmoc. Dnes už len predávajú pozemky

Plány majiteľov UMC v Novom Meste nad Váhom nevyšli.


Už ste čítali?