Duel Fico - Figeľ: len trápny manéver

Autor: Miroslav Lettrich | 7.2.2010 o 12:46 | Karma článku: 14,79 | Prečítané:  3415x

Médiá už pred niekoľkými dňami oznamovali ohromnú novinku: Fico bude mať v diskusii oponenta. Áno, viem, že v diskusnej relácii oponenta nemal tri a pol roka, aj napriek tomu som považoval eufóriu médii za nepatričnú a nemravnú.

V prvom rade preto, že boli to samotné médiá, ktoré na hru Fica pristúpili. A je to ich prehrou. Videli sme ho u Puškárovej na Markíze, v TA3, no a samozrejme predovšetkým na "verejnoprávnej" STV. STV je žiaľ handrou v rukách vlád, komerčné televízie premiérovi priestor poskytli v honbe za sledovanosťou. A šušká sa aj o digitálnom multiplexe. Nech je to akokoľvek, ak dnes médiá robia tému z toho, na čo pristúpili a čo pomáhali udržiavať pri živote, je to nemravné.

Zajacom, ktorého si Mr. Fico vytiahol z klobúka bol Ján Figeľ. Solídny chlapík. Avšak čakal som, že na pozvanie televízneho duelu s Ficom zareaguje asi takto: „Rozdám si to s Vami kedykoľvek, pán Fico. Ale dnes, keď celé týždne práve vy hovoríte o SDKÚ, považujem za samozrejmé, že sa v televíznom dueli stretnete so zástupcom tejto strany. Najmä po tom, čo vás predseda tejto strany na duel vyzval. Ešte raz, kedykoľvek si to s vami rozdám. Ale dnes, ak nie ste zbabelec, debatujte s Mikulášom Dzurindom." Nestalo sa.

Škoda. Namiesto toho, aby sa pravdivo povedalo, že premiér sa skrýva ako strachopud pred debatou s oponentami, namiesto toho, aby sa písalo, že televízie mu veľkoryso umožňujú debatovať sám so sebou, bude sa písať o tom, že po tri a pol roku Fico mal v debate "oponenta". Nemal.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Záchranárka: Keby bola jedna voľná sanitka, išla by skôr k infarktu, ako covidu

V službe sa nenajeme aj dvanásť hodín, na toaletu sa dostaneme po piatich hodinách.

Dezinformácie pri epidémii tu už boli. Na konci tiekla krv

Odhaliť sprisahanie dokázal aj opitý zo psej búdy.


Už ste čítali?