Diskriminovaní ateisti? Odporná demagógia Žurnálu

Autor: Miroslav Lettrich | 23.2.2009 o 9:15 | Karma článku: 12,30 | Prečítané:  3363x

Časopis Žurnál vyšiel v čísle 8/09 hlavným nadpisom čísla Prečo sú ateisti diskriminovaní. Vnútri čísla je potom článok Mariána Repu s názvom Diskriminovaní ateisti. Za článkom nasleduje rozhovor  s Rastislavom Škodom, nestorom sekulárneho humanizmu a ateizmu na Slovensku. V Žurnáli sa dozviete, že u nás sú ateisti považovaní za občanov druhej kategórie. Rastislav Škoda dokonca pri skúmavom pohľade zblízka vidí, že komunita ateistov je na tom horšie ako veriaci za komunizmu.

V čom spočíva diskriminácia ateistov na súčasnom Slovensku? Podľa redaktora Repu predovšetkým v troch oblastiach:

1. v údajne dominantnom priestore, ktorý získala katolícka cirkev vo verejnoprávnych médiách
2. v zavedení vyučovania náboženstva na základných školách
3. v prijatí Základnej zmluvy so Svätou stolicou

Netuším na základe akých faktov redaktor Repa píše o dominantnom priestore katolíckej cirkvi vo verejnoprávnych médiách. Vysielaním niekoľkých minút náboženských programov do týždňa? Zdá sa, že pre redaktora je tolerovaná prítomnosť náboženských programov vo verejnoprávnych médiách veľmi blízka nule. Čo je nad ňou automaticky zaváňa "dominantným postavením".

Nedokážem pochopiť, ako môže presvedčený liberál napádať dobrovoľné vyučovanie náboženstva v sústave škôl. Ak považujeme školstvo za službu, ktorú vykonáva štát pre svojich občanov, niet najmenšieho dôvodu spochybňovať právo rodičov na výber predmetu, ktorý pomáha rodičom vychovávať ich deti v takom ideovom, svetonázorovom a hodnotovom rámci, aký si želajú. Výchova v akomsi svetonázorovom vákuu je obyčajnou fantazmagóriou, preto sa zdá, že pod rúškom mantry žiadna ideológia na štátnych školách, sa skrýva túžba výchovy detí v intenciách ateizmu. Zdá sa, že pre sekulárnych humanistov je toto oveľa dôležitejšie, než právo rodičov rozhodovať o svetonázorovej orientácii aj v oblasti školskej výchovy.

Neviem akým spôsobom prijatie Základnej zmluvy so Sv. stolicou diskriminovalo jediného ateistu. Vadí sekulárnym humanistom, že je katolícka cirkev (i ostatné cirkvi) autonómna a slobodná? Vadí to, že svojich predstaviteľov si cirkvi vyberajú slobodne a pominuli už časy, keď ich museli schváliť štátne orgány?

Kde berie predstaviteľ slovenských ateistov tú drzosť hovoriť, že komunita ateistov je na tom horšie než veriaci za totality? Núti niekto pána Škodu podpisovať papier o tom, že je "vyrovnaný s ateizmom"? Bráni mu niekto slobodne šíriť svoje názory? Zatvára ho niekto do väzenia pre jeho presvedčenie? Šikanuje a ponižuje ho vládna garnitúra pre jeho svetonázor? Bráni niekto jeho deťom, vnúčatám či pravnúčatám slobodne si vybrať vysokú školu? Vraj „skúmavý pohľad zblízka"! Obyčajná, odporná demagógia!

V skutočnosti možno vidieť pravý opak. Kto čo len okrajovo sleduje čo všetko dokáže silou presadiť lobby sekulárnych humanistov v europarlamente musí mať jasno. Kresťania sú často obviňovaní, že nútia ostatných k ich hodnotám, inokedy zas, že strkajú nos do súkromia iným. Opak je pravdou. Sekulárni humanisti nám cez rôznu vraj antidiskriminačnú legislatívu podsúvajú kultúrne vzorce úplne cudzie našej civilizácii. Nie demokratickou voľbou, ale násilnou cestou, ktorá obchádza vôľu občanov.

Akokoľvek sa predstavitelia sekulárneho humanizmu hnevajú, keď ich niekto označí za komunistov či boľševikov, spôsoby, ktoré používajú jednoznačne poukazujú na spoločný genofond. Žurnál pravidelne nečítam. Po jeho vzniku som si prečítal pár výtlačkov. Ak chcel byť serióznym časopisom, ktorý by bol najmä hlasom liberálov, tak aj spracovaním tejto témy dokazuje, že sa stáva len double Ž. Žurnalistickou žumpou.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Električky pre desaťtisíce ľudí blokuje Kočnerov kontakt

Podnikateľ Božek bráni prístupu k elektrickej stanici pre trať do Karlovej Vsi.


Už ste čítali?